نوسازی آپارتمان به چه معنا است و چرا باید منزل خود را نوسازی کنیم؟

زندگی در یک محیط زیبا و مطابق باسلیقه خودمان و مد روز خواسته بسیاری از ما است. شاید خرید منزلی نوساز که تمامی ویژگی‌های دلخواه ما را داشته باشد کار دشواری به نظر برسد؛ اما همیشه راهی برای رسیدن به رؤیاهای ما وجود دارد. نوسازی آپارتمان می‌تواند آن ایده جذابی باشد که مدت‌ها است در ذهن به آن اندیشیده‌اید و امروز وقت آن رسیده که کمی بیشتر درمورد آن صحبت کنیم.

نوسازی آپارتمان امری ضروری است
نوسازی آپارتمان امری ضروری است

نوسازی آپارتمان به چه‌کارهایی اطلاق می‌شود؟

زمانی که شما قصد داشته باشید مشکلات یک ساختمان را برطرف کنید می‌توانید دست به بازسازی یا نوسازی آن بزنید؛ اما آیا نوسازی آپارتمان همان بازسازی آن است؟ پاسخ منفی است! ما در این بخش به تفاوت این دو اصطلاح معروف می‌پردازیم تا شما هم بهتر بتوانید تصمیم بگیرید که قصد نوسازی آپارتمان خود را دارید یا این که منزل شما باید بازسازی شود. درهرحال ما در اسپرلوس می‌توانیم رؤیایی کردن منزل شما را برعهده گرفته و بهترین نتیجه را با تیمی حرفه‌ای و خلاق برایتان رقم بزنیم.

بازسازی آپارتمان، کارهایی که احتمالاً خودتان از پس آن برنمی‌آیید!

وقتی که شما قصد می‌کنید که دیوار اضافه بین سالن و یکی از اتاق‌های مجاور آن را بردارید یا اینکه سیستم لوله‌کشی آب و فاضلاب ساختمان خود را تعویض کنید در حال انجام بازسازی آپارتمان خود هستید. به‌طورکلی بازسازی آپارتمان به اقدامات زیربنایی که برای حل مشکلات بنیادین انجام می‌شود، اطلاق می‌شود و می‌تواند شامل موارد زیر باشد:

 • تغییر نقشه ساختمان با حذف یا اضافه‌کردن دیوارها و ستون‌ها
 • تعمیر دیوارها، سقف، کف و نمای ساختمان
 • تعمیرات و تغییرات اساسی در بخش تهویه، سرمایشی یا گرمایشی
 • انجام تعمیرات و تغییرات اساسی در سرویس بهداشتی و حمام
 • تعویض کاشی و سرامیک‌های داخل سرویس بهداشتی، حمام یا آشپزخانه

معمولاً بازسازی آپارتمان نیازمند صرف وقت، هزینه و تلاش زیادی است و هدف از آن بهبود مشکلات و افزایش عمر مفید ساختمان است. درصورتی‌که قصد داشته باشید نقشه ساختمان خود را تغییر دهید لازم است که مجوزهای مربوطه را دریافت کنید

بازسازی آپارتمان کاری زیربنایی است
بازسازی آپارتمان کاری زیربنایی است

نوسازی آپارتمان، اقدامی نسبتاً ساده با نتایجی چشم‌نواز

نوسازی آپارتمان اما نیاز به دریافت مجوزهای قانونی و مهندسی ندارد؛ چراکه هدف از نوسازی آپارتمان این است که شما بتوانید به ظاهری جذاب‌تر و امروزی‌تر برای منزل خود برسید. زیباسازی آپارتمان می‌تواند شامل موارد زیر باشد:

 • تغییردادن دکوراسیون داخلی آپارتمان متناسب باسلیقه شما و جدیدترین مد روز
 • تغییر رنگ دیوارها با کمک انواع کاغذدیواری‌ها، ماربل شیت، برچسب‌های PVC و مواردی ازاین‌دست
 • تعویض کابینت‌ها یا تغییر ظاهر آن‌ها با انواع رنگ‌ها یا برچسب‌های مخصوص
 • بهبود نورپردازی منزل با استفاده از جدیدترین مدل‌های لوستر، لامپ‌های کم‌مصرف، دیوارکوب‌ها، چراغ‌های خطی و…
 • استفاده از سقف کاذب برای سالن یا پذیرایی
 • تعویض دستگیره در اتاق‌ها، کابینت‌ها، کمدها و پنجره‌ها با دستگیره‌های جدید
 • اضافه‌کردن وان، انواع شلف‌ها، آینه‌ها و مواردی ازاین‌دست به سرویس بهداشتی و حمام
 • استفاده از کف‌پوش‌ها یا موکت جدید برای بهترشدن کف آپارتمان
 • عوض‌کردن شیرآلات قدیمی با نمونه‌های مدرن
 • تعریف کاربرد برای محل‌های بدون استفاده در منزل
فلاورباکس| اسپرلوس دکور
خلاقیت در زیباسازی آپارتمان

چرا باید بعد از چند سال اقدام به نوسازی آپارتمان خود کنیم؟

شاید منزل شما با مصالح مناسبی داشته شده باشد و بعد از چند سال سکونت در آپارتمانتان هنوز هم از کیفیت ساخت و طراحی نقشه آن رضایت داشته باشید؛ اما ظاهر خانه شما نیاز به بهترشدن دارد. دیدن منزل‌های زیبایی که در شبکه‌های اجتماعی تصاویر آن‌ها را می‌بینید احتمالاً شما را هم وسوسه می‌کند که به‌اصطلاح دستی بر روی خانه و دکوراسیون آن بکشید.

 نوسازی آپارتمان یک راه ساده برای کسانی است که دوست دارد تغییری مثبت و چشمگیر در منزل خود ایجاد کنند؛ اما این همه ماجرا نیست. از دیگر دلایلی که باید همین ماه نوسازی آپارتمان را در دستور کار خود قرار دهید می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

با نوسازی آپارتمان آن را بهتر بفروشید!

زمانی که خریداران آپارتمان شما بعد از دیدن تصاویر یا بازدید از آن با چهره‌هایی درهم‌کشیده و ناراضی به شما اعلام می‌کنند که قصد خرید خانه شما را ندارند احتمالاً به این فکر افتاده‌اید که چه کنید که بتوانید آپارتمانتان را با قیمت مناسب به فروش برسانید. یکی از بهترین اقداماتی که می‌توانید انجام دهید این است که نوسازی و زیباسازی آپارتمان را به ما در اسپرلوس بسپارید تا با کمترین هزینه ظاهری نو و جذاب به منزل قدیمی شما ببخشیم.

فروش بهتر ملک بعد از نوسازی و زیباسازی آپارتمان

انجام کارهایی مانند تعویض شیرآلات موجود در سرویس بهداشتی و آشپزخانه، اضافه‌کردن پوشش‌های امروزی بین کابینتی، طراحی و اجرای یک تی‌وی وال جذاب، به‌کاربردن چند رول کاغذدیواری مدرن و زیبا برای دیوارهای سالن و اتاق‌ها، استفاده از کناف برای سقف پذیرایی و مواردی ازاین‌دست می‌تواند ظاهر آپارتمان شما را زیرورو کرده و دل خریداران را در همان بازدید اول ببرد.

بهبود روحیه خود و خانواده با نوسازی آپارتمان!

بسیاری از اعضای خانواده بیشتر زمان خود را در منزل می‌گذرانند و ایجاد تغییراتی در آن می‌تواند به بهترشدن حال روحی و نشاط آن‌ها منجر شود. برای این منظور باتوجه‌به بودجه و سلیقه خود می‌توانید اقدامات گوناگونی انجام دهید. برای مثال با تعویض کابینت‌ها و اضافه‌کردن یک لوستر مدرن به بالای میزناهارخوری می‌توانید فضای آشپزخانه خود را دگرگون کنید.

بهبود روحیه خانواده با نوسازی آپارتمان
بهبود روحیه خانواده با نوسازی آپارتمان

گاهی اوقات تغییر دکوراسیون داخلی و نزدیک‌کردن آن به سبک‌های جدید و امروزی می‌تواند ظاهر منزل شما را زیرورو کند. تعویض پرده‌ها، مبلمان، فرش و سرویس خواب شما می‌تواند تغییر و نشاط را برایتان به ارمغان آورد.

نوسازی آپارتمان برای به پیشواز یک موقعیت خاص رفتن!

ممکن است که شما بعد از مدت‌ها صاحب فرزندی شده باشید که به زندگی شما شور و هیجان تازه‌ای وارد می‌کند. این موقعیت می‌تواند بهانه‌ای باشد برای آن که منزل خود را برای ورود این هدیه الهی نوسازی کنید. این اتفاق می‌تواند محدود به اتاقی که برای دلبندتان در نظر گرفته‌اید باشد. استفاده از کف‌پوش مناسب، رنگ‌آمیزی یا کاغذدیواری کردن اتاق، تعویض پنجره‌های قدیمی با پنجره‌های چند جداره، تغییر چیدمان اتاق متناسب با نیازهای نوزادتان و… می‌تواند یک نوسازی آپارتمان شیرین و شاد باشد.

یکی دیگر از موقعیت‌هایی که خانواده‌ها را به فکر نوسازی آپارتمان خود می‌اندازد، ازدواج فرزندان است. زمانی که فرزند شما در شرف ازدواج قرار می‌گیرد دوست دارید که همه چیز به بهترین شکل ممکن باشد و یک ایده خوب این است که به زیباسازی آپارتمان خود بپردازید تا در این موقعیت مبارک نیز منزلتان شیک و مناسب استقبال از این اتفاق مهم باشد.

نوسازی آپارتمان برای آمدن فرزند جدید
نوسازی آپارتمان برای آمدن فرزند جدید

مراحل و زمانبندی بازسازی آپارتمان


بازسازی آپارتمان در تهران می‌تواند زمان‌بر و پیچیده باشد و بستگی به اندازه و محدودیت‌های هر پروژه دارد. اما در زیر، مراحل معمولی که در بازسازی آپارتمان در تهران انجام می‌شوند و زمانبندی معمولی که ممکن است در نظر گرفته شود را شرح می‌دهم:

1. برنامه‌ریزی و طراحی (1-2 ماه): در این مرحله، شما با معمار یا طراح داخلی همکاری می‌کنید تا نیازها و اهداف بازسازی را مشخص کنید و طرح و نقشه‌های لازم را تهیه کنید. این مرحله ممکن است 1 تا 2 ماه زمان ببرد.

2. دریافت مجوزها (1-3 ماه): در تهران، برای بازسازی آپارتمان، نیاز به دریافت مجوزهای مربوطه از مراجع مربوطه مانند شهرداری، سازمان بهبود و نوسازی مستغلات و سازمان میراث فرهنگی است. این مرحله معمولاً 1 تا 3 ماه زمان می‌برد.

3. تخلیه و اخلام آپارتمان (1-2 هفته): قبل از شروع بازسازی، آپارتمان باید تخلیه شده و اخلام شود. این مرحله ممکن است 1 تا 2 هفته طول بکشد.

4. تخریب (1-2 ماه): در این مرحله، بخش‌های قدیمی آپارتمان تخریب می‌شوند تا فضایی برای ساخت بخش‌های جدید فراهم شود. مدت زمان تخریب بستگی به اندازه و پیچیدگی آپارتمان دارد و ممکن است 1 تا 2 ماه زمان ببرد.

5. ساخت و نصب (2-6 ماه): این مرحله شامل ساخت بخش‌های جدید، نصب سیستم‌های برقی، لوله‌کشی و سایر اجزا است. زمانبندی دقیق این مرحله بستگی به اندازه و پیچیدگی پروژه دارد و می‌تواند 2 تا 6 ماه زمان ببرد.

6. تست و تحویل (1-2 هفته): پس از اتمام ساخت و نصب، تست و بررسی کلیه سیستم‌ها و اجزا انجام می‌شود و در نهایت آپارتمان به مالک تحویل داده می‌شود. این مرحله ممکن است 1 تا 2 هفته طول بکشد.

لطفاً توجه داشته باشید که  زمانبندی مربوط به بازسازی آپارتمان در تهران ممکن است بستگی به عوامل مختلفی مانند اندازه پروژه، پیچیدگی کارها، موارد ناخواسته مانند مشکلات سازمانی یا تغییرات در مقررات داشته باشد. بنابراین، همواره بهتر است با متخصصان مربوطه در این زمینه مشورت کنید و زمانبندی دقیق را بر اساس شرایط خاص پروژه خود تهیه کنید.

سخن آخر؛ بهترین ایده‌های نوسازی آپارتمان با گروه ساختمانی اسپرلوس

اسپرلوس دکور  در این مقاله سعی کرده تا شما را با اقداماتی که در تحت عنوان نوسازی آپارتمان قابل‌انجام است آشنا کنیم. احتمالاً شما هم به این نتیجه رسیده‌اید که منزلتان نیاز به نوسازی دارد؛ اما نمی‌دانید که دقیقاً این نوسازی باید در کدام بخش‌ها صورت بگیرد یا اینکه استفاده از چه متریالی از چه برندی و با چه طرح و نقشی برای منزل شما مناسب است. در اینجا ما تیم حرفه‌ای و خلاق ما در گروه ساختمانی اسپرلوس کار را برای شما ساده خواهیم کرد.

اسپرلوس دکور می‌توانید بهترین ایده‌های قابل‌انجام با شرایط و بودجه شما برای نوسازی آپارتمان یا منزل ویلایی شما را پیشنهاد کرده و اجرایی کنیم. تخصص ما تحقق رؤیاهای شما است؛ چراکه باور داریم که شما لایق بهترین‌ها هستید و ما بهترین‌ها را برایتان خلق می‌کنیم.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *