کابینت وکیوم یا ممبران| اسپرلوس دکور

 
 

زیباسازی آپارتمان یکی از اقداماتی است که شما به‌منظور نوسازی و بازسازی آپارتمان خود می‌توانید انجام دهید. گستره اقداماتی که تحت عنوان زیباسازی آپارتمان قرار دارند بسیار زیاد است و ما در این مقاله قصد داریم تا شما را با نکات و ایده‌هایی برای زیباسازی آپارتمان بیشتر آشنا کنیم. درصورتی‌که برای نوسازی یا بازسازی آپارتمان یا منزل ویلایی خود نیازمند راهنمایی تخصصی باشید نیز همکاران ما در اسپرلوس آماده ارائه خدمات مشاوره‌ای، طراحی و اجرای ایده‌های خلاقانه و جدید مطابق با بودجه و سلیقه شما هستند.

زیباسازی آپارتمان اساساً به چه اقداماتی اطلاق می‌شود؟

اگر شما یک پالت رنگی خاص و مناسب را برای دکوراسیون پذیرایی خود انتخاب کرده و سپس باتوجه‌به آن اقدام به تعویض پرده‌ها، خرید کوسن برای مبلمان و استفاده از تابلوهایی با همان تم رنگی کنید، شما در حال انجام زیباسازی برای آپارتمانتان بوده‌اید. تعویض پنجره‌های قدیمی با پنجره‌های شیک و امروزی، تغییر گچ‌بری سقف و دیوارهای آپارتمان، استفاده بهتر از فضا و مواردی که در ادامه بیشتر به آن‌ها خواهیم پرداخت را می‌توان جزو کارهایی برشمرد که به‌طورکلی به آن‌ها زیباسازی آپارتمان گفته می‌شود.

منزلی ایده‌آل با نوسازی و زیباسازی آپارتمان
منزلی ایده‌آل با نوسازی و زیباسازی آپارتمان

برای زیباسازی آپارتمان باید چه کرد؟

ممکن است که منزل شما بعد از چندین سال زندگی در آن به نظر خسته‌کننده و غیرجذاب بیاید. دیدن جدیدترین دکوراسیون‌های داخلی منازل در فضای مجازی هم احتمالاً شما را بیشتر وسوسه می‌کند که برای ایجاد یک تغییر مثبت و چشم‌نواز در منزل خود دست به کاری بزنید. زیباسازی آپارتمان برای این منظور ایده خوبی است که شما می‌توانید با کمک آن منزل خود را رؤیایی و همچون تصاویر ژورنالی موجود در فضای مجازی کنید.

منزل خود را موشکافانه بررسی کنید!

زمانی شما می‌توانید در زیباسازی آپارتمان خود موفق باشید که درک درستی از ویژگی‌ها، نکات ضعف و قوت آن داشته و برای هر یک از آن‌ها یک ایده پیدا کنید. به‌عنوان‌مثال شما با بررسی آپارتمان خود به این نتیجه می‌رسید که باز شدن در ورودی به طور مستقیم در پذیرایی یکی از مشکلات خانه شما است. برای حل این مسئله بهتر است که با کمک جداکننده‌های فضا ورودی خانه را تفکیک کرده و آن را زیبا و اصولی طراحی کنید.

نکته مهم برای این تحلیل موشکافانه منزل این است که بتوانید به‌درستی نقاط ضعف و قوت خانه خود را پیدا کرده و دانش و تجربه کافی برای ارائه راه‌حل آن را هم داشته باشید. برای این مسئله نیز راه‌حل ساده‌ای وجود دارد. شما می‌توانید از کارشناسان حرفه‌ای ما در اسپرلوس کمک گرفته و اولین قدم را برای نوسازی و زیباسازی آپارتمان یا منزل ویلایی خود بردارید.

لیستی از اقدامات، متریال و هزینه‌های آن آماده کنید!

وقتی که متوجه مشکلاتی که باعث غیرجذاب شدن منزل شما هستند را شناخته و راه‌حل مناسبی برای برطرف‌کردن این مسائل پیدا کردید، زمان آن می‌رسد که بهترین و مناسب‌ترین مصالح یا وسایلی که برای این تغییرات نیاز دارید را انتخاب کرده و هزینه‌های مربوط به آن‌ها را به طور دقیق سؤال کنید. لیستی از اقداماتی که در هر یک از بخش‌های منزل باید انجام دهید همراه با برآورد خود از هزینه‌های هر یک از مواد، وسایل و مصالح را هم در کنار آن یادداشت کنید. حالا شما می‌توانید لیست خود را اولویت‌بندی کرده و با بودجه‌ای که برای نوسازی و زیباسازی آپارتمان در نظر داشته‌اید مقایسه کنید.

درباره هزینه بازسازی خانه  بیشتر بدانید

قبل و بعد از زیباسازی آپارتمان

برنامه‌ریزی‌های لازم برای اجرای نوسازی و زیباسازی آپارتمان را انجام دهید!

حالا که توانسته‌اید لیست اقدامات را باتوجه‌به هزینه‌ها و بودجه خود اولویت‌بندی کنید، زمان آن می‌رسد که یک جدول زمانی برای هر یک از مراحل زیباسازی آپارتمان را هم تهیه کرده و باتوجه‌به آن کارهای خود را آغاز کنید. بهتر است که زمان لازم برای نوسازی و زیباسازی هر یک از بخش‌های منزل خود را منطقی در نظر بگیرید تا به درک درستی از زمان پایان هر بخش برسید. بهتر است که زمان آغاز و پایان زیباسازی به وقتی که همه اعضای خانواده آمادگی لازم برای آن را دارند موکول کنید. به‌عنوان‌مثال در فصل امتحانات مدارس و دانشگاه‌ها شاید بهتر باشد که به سراغ رنگ‌آمیزی دیوارهای خانه یا مواردی ازاین‌دست نرفته و در زمانی بهتر این کار را اجرایی کنید.

ایده‌های خلاقانه و ارزان را اجرا کنید!

زیباسازی آپارتمان صرفاً کارهایی بزرگ که هزینه‌های بالایی دارند نبوده و شما هر ماه می‌توانید با خلاقیت و هزینه اندک بخشی از خانه خود را زیباتر کرده و از آن لذت ببرید. ایده‌های بسیاری را می‌توان در اینترنت پیدا کرد که می‌توانند الهام‌بخش شما در زیباتر کردن خانه و محیط زندگی شما باشند. این نکته را در نظر داشته باشید که تمامی ایده‌های جذاب موجود در اینترنت ممکن است قابل‌اجرا نبوده یا برای منزل شما نامناسب باشند. بهتر است که در این زمینه با متخصصان دکوراسیون داخلی مانند همکاران باتجربه ما در اسپرلوس مشورت کنید تا نتیجه بهتری را شاهد باشید.

زیباسازی تراس و بالکن با ایده های ساده
زیباسازی تراس و بالکن با ایده های ساده

از تغییر استقبال کنید!

بسیاری از ما قصد زیباسازی آپارتمان خود را داریم؛ اما از ایجاد تغییرات در اطرافمان واهمه داریم. بهتر است که برای حل این موضوع، بیشتر درمورد این تغییرات بررسی‌های گفته شده را انجام دهیم و بعد با شجاعت تمام دست به زیباسازی آپارتمان خود زده و از نتیجه لذت ببریم. امروزه با پیشرفت‌های انجام شده در فناوری‌ها به‌ویژه هوش مصنوعی شما این امکان را خواهید داشت که با چند عکس یا ویدئو از محیط کنونی منزلتان، نمایی از آن بعد از اعمال تغییرات را مشاهده کنید. این موضوع هم می‌تواند به شما کمک کند که با دیدن نتیجه نهایی نوسازی آپارتمان، از تردید و ترسی که دارید رها شده و کار را آغاز کنید.

پیروی از یک تم رنگی برای زیباسازی منزل
پیروی از یک تم رنگی برای زیباسازی منزل

چند ایده و نکته برای زیباسازی بخش‌های مختلف آپارتمان

بسیاری از افراد زیباسازی آپارتمان را صرفاً محدود به محیط سالن یا پذیرایی منزل می‌بینند؛ اما شما هرجایی از خانه خود را که دوست داشته باشید، می‌توانید زیباتر کنید. ما به طور خلاصه به چند ایده ساده و کاربردی برای زیباسازی هر یک از بخش‌های منزل اشاره می‌کنیم.

زیباسازی سالن و پذیرایی

زیباسازی سالن و پذیرایی یکی از اهداف مهم بسیاری از افرادی است که نوسازی ساختمان خود را شروع کرده‌اند؛ چراکه سالن و پذیرایی یکی از اصلی‌ترین بخش‌های منزل بوده و بیشترین حضور افراد خانواده و مهمانان در این بخش اتفاق می‌افتد. مبلمان، فرش، تلویزیون و… از مهم‌ترین وسایل موجود در پذیرایی یا سالن آپارتمان است که چیدمان درست آن‌ها اهمیت زیادی دارد. برای زیباسازی آپارتمان می‌توان ایده‌های زیر را اجرا کرد:

 • انتخاب یک پالت رنگی مشخص و هماهنگ‌کردن وسایل، دیوارها، کف‌پوش‌ها و اکسسوری‌های موجود با آن‌ها
 • استفاده از آینه، تابلوها و وسایل دکوری مناسب
 • به‌کاربردن نورپردازی جدید به‌ویژه برای تفکیک فضا یا عمق بخشیدن به آن
 • تفکیک فضاها با پهن کردن درست فرش‌ها
 • استفاده از شال مبل و کوسن ست شده با پرده‌ها، فرش و دیوارها
 • تغییر محل قرارگرفتن تلویزیون و چیدمان جدید مبلمان به‌صورت اصولی
 • قراردادن چند گلدان جدید
 • ایجاد تنوع در محیط با اضافه‌کردن رنگ و بافت‌های مختلف در آن
 • استفاده درست از نور طبیعی خورشید
 • تغییر رنگ دیوارها و تعویض کف‌پوش‌ها
 • استفاده از دستگیره‌های جدید برای درها و بازسازی یا تعویض درهای چوبی قدیمی
اهمیت رنگ‌ها در پروژه زیباسازی پذیرایی
اهمیت رنگ‌ها در پروژه زیباسازی پذیرایی

زیباسازی اتاق‌خواب

اتاق‌خواب محلی برای استراحت افراد و جایی برای کسب آرامش بیشتر بعد از فعالیت‌های روزمره است. بهتر است که از شلوغ‌کردن بیش از حد اتاق‌خواب پرهیز کرده و سعی کنید که از رنگ‌های خنثی یا روشن برای روتختی و دیوارهای آن استفاده کنید. استفاده از چند آیتم با رنگ‌های مکمل می‌تواند به فضای آرامش‌بخش شما طراوت بیشتری ببخشد. رمز زیباسازی اتاق‌خواب در راحت و ساده نگه‌داشتن آن است. اما می‌توان اقدامات دیگری را هم برای زیباسازی این بخش مهم منزل انجام دهید:

 • تغییر رنگ یا تعمیر کمددیواری موجود در اتاق‌خواب
 • استفاده از پرده‌های جدید که امکان تاریک کردن در روز و استفاده از نور خورشید را در صورت نیاز به شما بدهد.
 • به‌کاربردن نظم‌دهنده‌ها برای مرتب‌کردن کمد لباس و وسایل
 • کم‌کردن تعداد تابلوهای عکس و نقاشی موجود در اتاق‌خواب
 • استفاده از نورهای مخفی یا آباژور در کنار تختخواب
 • تغییر دیوارپوش‌ها
 • استفاده از کف‌پوش‌ها یا موکت‌های نرم و مناسب برای ایجاد حس آرامش بیشتر

بازسازی اتاق خواب به صورت  لوکس و کامل

بازطراحی اتاق‌خواب در نوسازی آپارتمان
بازطراحی اتاق‌خواب در نوسازی آپارتمان

زیباسازی آشپزخانه

آشپزخانه یکی از بخش‌هایی از منزل است که شما می‌توانید تعداد زیادی از وسایل آن را تغییر داده و به زیباسازی آن کمک کنید. تغییر کابینت‌ها، کاشی‌ها و سرامیک‌های موجود در آشپزخانه یکی از بهترین راه‌های ایجاد تغییرات چشمگیر است؛ اما راه‌های کم‌هزینه‌تری هم برای زیباسازی آن وجود دارد:

 • استفاده از لوسترهای نوین برای روی کانتر
 • به‌کاربردن نورپردازی زیر کابینت
 • تغییر رنگ کابینت‌ها و بین کابینتی‌ها با استفاده از برچسب‌ها یا ماربل شیت‌ها
 • به‌کاربردن وسایل کاربردی با یک تم خاص
 • بهره‌بردن از نور طبیعی خورشید برای پرورش چند گیاه زیبا
 • تعویض دستگیره در کابینت‌ها برای ایجاد تنوع
 • تعویض شیرآلات و سینک‌های فرسوده و قدیمی
تعویض دستگیره‌های کابینت برای زیباسازی آشپزخانه
تعویض دستگیره‌های کابینت برای زیباسازی آشپزخانه

زیباسازی سایر بخش‌های منزل

زیباسازی آپارتمان می‌تواند در هر گوشه آن انجام شود. شما می‌توانید با قراردادن چندین شمع زیبا در شومینه تزیینی منزل آن را دگرگون کنید. استفاده از کف‌پوش‌ها و دیوارهای جدید همراه با چند گلدان پرتراکم می‌تواند فضای بالکن شما را زیباتر از همیشه کند. بهترین ایده برای زیباسازی سرویس بهداشتی استفاده از برچسب‌های مناسب بر روی کاشی‌ها، قراردادن نظم‌دهنده‌ها و تعویض شیرآلات و نورپردازی در آن بخش است

زیباسازی سرویس بهداشتی با اقدامات ساده
زیباسازی سرویس بهداشتی با اقدامات ساده

سخن پایانی

ما در این مقاله تلاش کردیم تا شما را نکات و ایده‌های زیباسازی آپارتمان آشنا کنیم. ایده‌های جذاب تنها زمانی به ثمر می‌رسند که به‌صورت درست و با مواد و وسایل مناسب اجرا شده باشند؛ ازاین‌رو توصیه ما این است که از مشاوره و خدمات اجرایی همکاران ما در اسپرلوس برای بازطراحی دکوراسیون منزل یا زیباسازی آپارتمان خود استفاده کرده و بهترین نتیجه ممکن را گرفته و ما را به دوستان و اقوام خود نیز معرفی کنید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *