دکوراسیون داخلی| اسپرلوس دکور

دکوراسیون داخلی| اسپرلوس دکور


نقل مکان به یک خانه جدید می تواند یکی از لذت های بزرگ زندگی باشد، اما همچنین می تواند زمان عدم اطمینان باشد، به خصوص در مورد دکوراسیون. چگونه فضای خود را به بهترین شکل در می آورید در حالی که منعکس کننده حس شخصی شما از سبک است؟ در صورتی که این کار را به خوبی انجام دهید، در نهایت خانه ای راحت و شاد خواهید داشت ولی اگر این کار را ضعیف انجام دهید، با انبوهی از مبلمان، پارچه ها و رنگ های رنگی مواجه خواهید شد که هرگز به یک فضای دلپذیر تبدیل نمی شوند. با کمی برنامه ریزی و با پیروی از همان مراحلی که توسط طراحان داخلی حرفه ای استفاده می شود، شانس موفقیت بسیار بیشتری خواهید داشت.

دکوراسیون داخلی:

پایه گذاری برای رسیدن به خط پایان، ابتدا باید بدانید که به کجا می روید.

برای شروع دکوراسیون داخلی از فروشگاه مبلمان شروع نکنید:

بسیاری این توصیه را شنیده اند که هنگام گرسنگی از خرید مواد غذایی اجتناب کنید، زیرا منجر به انتخاب های ضعیف می شود. همین امر در مورد فروشگاه های مبلمان نیز صدق می کند. برای شروع دکوراسیون خانه، با عجله به خرید نروید، فقط به این دلیل که خانه خالی دارید. بله، شما به یک مبل نیاز دارید. اما اگر سکشنال صورتی راه راه را فقط به این دلیل که آن را در فروشگاه دوست دارید انتخاب کنید، بدون اینکه اندازه گیری کنید یا به بقیه اتاق فکر کنید، درگیر آن هستید. بقیه اتاق باید اطراف آن مبل ساخته شود و اگر برای فضا خیلی بزرگ باشد، برای همیشه ناخوشایند به نظر می رسد.   از اتاقی که می‌خواهید تجهیز کنید شروع کنید، مجهز به یک نوار اندازه‌گیری و یک دفترچه یادداشت.  

اندازه گیری های خود را بشناسید:

تطبیق مقیاس مبلمان با مقیاس یک اتاق در دکوراسیون خانه شما بسیار مهم است. یک مبل سکشنال عمیق می تواند به راحتی بر یک اتاق کوچک غلبه کند و صندلی های شیک می توانند در یک اتاق زیر شیروانی کاملاً شوند. قبل از شروع طراحی، طول و عرض هر اتاقی را که می‌خواهید تزئین کنید، به همراه ارتفاع سقف و عناصری که می‌توانند مانع ایجاد شوند مانند پله‌ها، ستون‌ها، رادیاتورها و سایرموانع… همچنین ایده خوبی است که دهانه های پنجره را به همراه فضای دیوار، بالا و کناره های هر یک اندازه بگیرید تا برای پوشش پنجره آماده شوید.   اولین اشتباهی که اکثر مردم مرتکب می‌شوند این است که چیزهایی با اندازه نامناسب می‌خرند. مبل‌هایی که در اتاق جا نمی‌شوند، مبل‌هایی که از درها رد نمی‌شوند، میزهایی که خیلی کوچک هستند، میزهایی که خیلی بزرگ هستند و… دیوید کلینبرگ، بنیانگذار شرکت طراحی داخلی نیویورک می گوید:)اندازه گیری دقیق فضای شما می تواند به جلوگیری از چنین مشکلاتی کمک کند.(

یک Floorplan ایجاد کنید:

هنگامی که اندازه های اتاق خود را اندازه گیری کردید، وقت آن است که آنها را با یک پلان طبقه استفاده کنید که به شما دید پرنده ای از کل خانه می دهد. الکسا همپتون، رئیس مارک همپتون می‌گوید: )هر شغلی باید با یک پلان زمین شروع شود. شما باید فضا را بشناسید.(   یکی از گزینه ها این است که یک پلان طبقات را به روش قدیمی، با کاغذ، مداد و خط کش بکشید. با این حال، اکثر طراحان حرفه ای از نرم افزارهای طراحی مانند اتوکد استفاده می کنند. در بین این دو نقطه افراطی، برنامه هایی قرار دارند که هدف آن ها ایجاد پلان های ساده برای صاحبان خانه است (حتی برخی اندازه گیری ها را با دوربین گوشی هوشمند خود به صورت خودکار انجام می دهند، اما آن اعداد را دوباره بررسی کنید)، از جمله Magicplan، Floor Plan Creator و RoomScan Pro.   هنگامی که طرح کلی فضا را به دست آوردید، شروع به آزمایش با قرار دادن مبلمان کنید و مطمئن شوید که ردپای هر قطعه متناسب با اندازه طراحی باشد.  

تصمیم بگیرید که چگونه می خواهید زندگی کنید:

این قسمت مشکل است و هیچ پاسخ درست یا غلطی وجود ندارد. اتاق ها می توانند سنتی یا مدرن، رسمی یا آرام و از نظر بصری گرم یا خنک باشند. خانم همپتون می گوید: “در حد توان خود، باید سعی کنید تشخیص دهید که دوست دارید در یک فضای معین چگونه زندگی کنید.” “چه کاری انجام خواهی داد؟ چند نفر اونجا زندگی می کنند؟ بچه ها هستن؟ جاه طلبی های شما برای اینکه چگونه دوست دارید زندگی کنید چیست؟”   به عنوان مثال، دکوراسیون خانه برای کسی که به طور منظم مهمانی های شام بزرگ برگزار می کند، باید با خانه شخصی که هر شب در رستوران غذا می خورد متفاوت باشد. فردی که قصد دارد میزبان جمع آوری کمک های مالی باشکوه باشد، باید اتاق نشیمن متفاوتی نسبت به فردی که فقط رویای لم دادن جلوی تلویزیون را دارد، داشته باشد.  

برای دکوراسیون داخلی کپی کنید:

به کتاب ها و مجلات طراحی در راستای دکوراسیون داخلی و همچنین منابع آنلاین مانند Houzz، Pinterest و Instagram نگاه کنید تا سبک شخصی خود را بسازید. برد فورد، طراح داخلی در شهر نیویورک، می گوید: «سبکی را که بیشتر به آن پاسخ می دهید، بیابید و پرونده ای از تصاویر مورد علاقه خود را تهیه کنید. آن مکسول فاستر، مالک شرکت طراحی داخلی نیویورک Tilton Fenwick می گوید: «ما از نوار آبی روی زمین برای بیرون آوردن عناصر مختلف استفاده می کنیم. «قالیچه کجا خواهد بود؟ آیا نیاز به برش دارد؟ میز قهوه تا کجا بیرون می آید؟ حتی اگر ما همه چیز را تا یک شانزدهم اینچ در طرح مبلمان داریم، چیزی در مورد تجسم آن در فضا و توانایی راه رفتن در اطراف وجود دارد.  

بودجه را توسعه دهید:

در دکوراسیون داخلی هیچ راهی برای دور زدن ریاضی وجود ندارد: اگر روی یک صندلی گران قیمت ولخرجی کنید، پول کمتری برای بقیه خانه در دسترس خواهید داشت. آقای فورد گفت: “شما می خواهید مطمئن شوید که در مورد نحوه خرج کردن پول خود استراتژیک عمل می کنید.” یک بودجه به شما یک نقشه راه برای نحوه تقسیم هزینه ها می دهد.” او خاطرنشان کرد، اگر میز ناهارخوری بی نظیری پیدا کردید، همچنان می توانید استثنا قائل شوید، اما برای پرداخت هزینه آن باید به این فکر کنید که از هزینه کجا می توانید کم کنید.  

مراحل دکوراسیون داخلی را برنامه ریزی کنید:

به پایان رساندن دیوارهای گچی، اصلاح کف چوبی سخت و رنگ آمیزی سقف ها همه اینها کارهای نامرتبی هستن و ریخت و پاش زیادی دارند. در صورت امکان، بهتر است قبل از جابجایی هر گونه مبلمان یا لوازم جانبی در فضا، این نوع کارها را تکمیل کنید. شما حتی میتوانید مبلمان بزرگ را زیر پارچه های پلاستیکی و لوازم جانبی در جعبه ها با نوار چسب ببندید تا از آنها محافظت شود.  

ایده های ورودی:

سرسرا یا سالن ورودی اولین تصور را ایجاد می کند، بنابراین روی آن، حساب ویژه ای باز کنید.

طراحی به روال شما:

با چند قطعه کلیدی مبلمان و لوازم جانبی، می‌توانید ترتیب ورود و خروج روزانه خود را نسیم کنید و دکوراسیون داخلی خانه خودتان را انجام دهید. آقای فورد گفت: «معمولاً فضای بزرگی نیست، بنابراین شما با تعداد محدودی قطعه کار می کنید. آقای فورد گفت: اگر از آن دسته افرادی هستید که دوست دارید وقتی وارد در می شوید همه چیز را رها کنید، “یک کنسول با کشو عالی است، زیرا مکان خوبی برای پنهان کردن کلیدها و نامه هایتان است.” یا در غیاب کشو، یک کاسه، سینی یا سایر ظروف مجسمه‌سازی می‌تواند به‌عنوان وسیله‌ای برای کمک به نظم بخشیدن به کارها باشد.   یک نیمکت یا یک چهارپایه که زیر کنسول می‌چرخد، می‌تواند مکانی برای نشستن در حالی که کفش‌ها را می‌بندد، در حالی که کمترین فضای کف را اشغال می‌کند، فراهم کند.   آقای فورد گفت که یکی دیگر از عناصر مفید، آینه دیواری است. “این آخرین فرصت را به شما می دهد تا قبل از اینکه از در بیرون بروید خود را بررسی کنید.” (ادامه مطالب رو در مقاله شماره2 بخوانید)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *