یکی از بهترین راه‌هایی که می‌توانید برای زیباتر شدن منزل آن در پیش بگیرید این است که دست به بازسازی و زیباسازی آپارتمان یا منزل ویلایی خود بزنید. لازم است که این کار را به شرکتی معتبر و باتجربه بسپارید تا خیالتان از بابت کیفیت و هزینه باز سازی خانه راحت باشد. ما در اسپرلوس تیمی حرفه‌ای برای بازسازی و نوسازی آپارتمان و منازل ویلایی هستیم که می‌توانیم شما را در بازسازی و نوسازی ساختمانان همراهی کنیم. در این مقاله قصد داریم تا بیشتر در مورد هزینه باز سازی خانه و نکاتی که باید در این زمینه به آن‌ها توجه داشته باشید، صحبت کنیم.

بازسازی منزل با هزینه مناسب
بازسازی منزل با هزینه مناسب

هزینه بازسازی خانه شامل چه مواردی می‌شود؟

وقتی که شما قصد بازسازی یا زیباسازی ساختمان خود را داشته باشید، مهم‌ترین مسئله کیفیت و هزینه باز سازی خانه است. خوب است بدانید که بسیاری از افراد برای کاهش هزینه‌های بازسازی خانه از شیوه‌ها یا مصالح و وسایل نامناسب و ارزان استفاده می‌کنند و بعد از مدتی مجبور خواهند شد که برای بازسازی و نوسازی دوباره و اصولی ساختمان، هزینه دوباره‌ای متحمل شوند. برای جلوگیری از این مسئله لازم است که بتوانید برای نوسازی آپارتمان یا منزل ویلایی خود به‌خوبی برنامه‌ریزی کرده و بهترین نتیجه با بالاترین کیفیت را با هزینه‌ای مناسب اجرا کنید.

بازسازی آپرتمان با کمترین هزینه

هزینه باز سازی خانه می‌تواند شامل موارد زیادی باشد و برای همین هم ابتدا باید بودجه و میزان کاری که قصد انجام آن را دارید مشخص کنید. بهترین راه برای برآورد میزان کار این است که از یک شرکت بازسازی ساختمان حرفه‌ای و معتبر کمک بخواهید. ما در اسپرلوس به شما کمک می‌کنیم که میزان بازسازی هر بخش از منزل خود را برآورد کرده و به شما مناسب‌ترین روش‌ها و مصالح را پیشنهاد خواهیم داد. هر یک از بخش‌های خانه باتوجه‌به شدت خرابی یا نیازی که به تعمیر یا زیباسازی دارند می‌توانند هزینه بازسازی خانه شما را افزایش دهند.

کاهش هزینه باز سازی خانه با تعمیر و تغییر وسایل
کاهش هزینه باز سازی خانه با تعمیر و تغییر وسایل

بازسازی‌های زیربنایی خانه

برای بازسازی خانه لازم است که ابتدا نظر یک متخصص راه جویا شوید؛ چراکه ممکن است ساختمان شما نیاز به بهبود مشکلات زیربنایی داشته باشد. این موارد معمولاً با حذف یا اضافه‌کردن دیوار و ستون‌ها، بازسازی سقف و دیوارهای موجود، بازسازی یا نوسازی کف ساختمان، تغییر سیستم تهویه، روشنایی، آب و فاضلاب ساختمان و… اجرایی می‌شود. هزینه باز سازی خانه در این بخش می‌تواند شامل موارد زیر باشد:

 • هزینه‌های مربوط به تخریب کل یا بخشی از ساختمان
 • هزینه‌های تعمیر یا بازسازی سقف، کف و دیوارهای قدیمی
 • هزینه ساخت دیوارهای جدید
 • هزینه تعویض سیستم برق‌کشی ساختمان
 • هزینه‌های مربوط به خرید و نصب سیستم آب و فاضلاب منزل
 • هزینه‌های نوسازی یا اجرای سیستم‌های جدید تهویه، حرارتی یا برودتی

این نکته را در نظر داشته باشید که اقدامات زیربنایی ممکن است که نیازمند اخذ مجوز هم باشند و پیش از اجرا لازم است که برای اخذ مجوزها اقدام کنید. بهتر است که در بازسازی زیربنایی خانه توجه بیشتری داشته و از مصالح و مواد باکیفیت استفاده کنید. هزینه باز سازی خانه در این بخش را می‌توانید با روش‌های زیر کاهش دهید:

 • استفاده از نفرات کمتر در بازسازی
 • استفاده از وسایل موردنیاز انجام کار به‌صورت کرایه‌ای به‌جای خریدن آن‌ها
 • شروع کار بازسازی در فصولی که کمتر بنایی صورت می‌گیرد و دستمزدها کمتر خواهد بود
 • خرید مصالح و وسایل از فروشگاه‌های مناسب و ارائه‌دهنده تخفیف
 • تعمیر بخش‌های آسیب‌دیده به‌جای تعویض
کاهش هزینه باز سازی خانه با خرید مصالح مناسب
کاهش هزینه باز سازی خانه با خرید مصالح مناسب

بازسازی سالن و پذیرایی منزل

یکی از بخش‌های مهم در منزل سالن و پذیرایی خانه است که در انجام بازسازی و نوسازی خانه نیازمند توجه بسیاری است؛ چراکه محل اصلی حضور افراد خانواده و مهمانان همین بخش است. هزینه‌های بازسازی در این بخش می‌تواند شامل موارد بسیار پرشماری باشد؛ اما از موارد زیر می‌توان به‌عنوان مهم‌ترین آن‌ها نام برد:

 • هزینه‌های مربوط به گچ‌بری و نقاشی دیوارها و سقف
 • هزینه‌های مربوط به کاغذدیواری و انواع دیوارپوش‌ها
 • هزینه نوسازی یا تعویض کف‌پوش سالن و پذیرایی
 • هزینه خرید وسایل نورپردازی مانند لوستر، دیوارکوب‌ها، لامپ، کلید و پریزها
 • هزینه تعمیر یا تعویض در و پنجره‌های قدیمی
 • هزینه تعمیر، نوسازی و یا خرید وسایل مربوط به دکوراسیون مانند پرده‌ها، مبلمان، فرش، تلویزیون و ساعت‌دیواری

مراحل بازسازی آپارتمان

شما می‌توانید هزینه باز سازی خانه را در زمان بازسازی سالن و پذیرایی مدیریت کنید. بهتر است به‌جای تعویض همه وسایل از شیوه‌هایی مانند تعمیر یا تعویض روکش آن‌ها، استفاده از اکسسوری‌های نوین و متناسب و ایجاد هارمونی با اضافه‌کردن وسایل جدید اما کم‌هزینه، کمک بگیرید.

افزایش هزینه بازسازی خانه با استفاده از مصالح سنگی
افزایش هزینه بازسازی خانه با استفاده از مصالح سنگی

بازسازی اتاق‌ها و آشپزخانه

وقتی که صحبت از بازسازی آشپزخانه می‌شود همه به فکر تعویض کابینت‌ها می‌افتند. کابینت‌ها نقش بسیار مهمی در زیباسازی منزل شما خواهند داشت؛ اما اگر قصد دارید که هزینه باز سازی خانه را کمتر کنید بهتر است که به فکر روش‌هایی مانند تعویض درهای کابینت‌ها، استفاده از رنگ، روکش یا برچسب‌ها و مواردی این چنینی باشید تا هزینه‌های بازسازی شما به طور چشمگیری کاهش پیدا کند.

 

 

برای بازسازی اتاق‌ها می‌توانید از کاغذدیواری‌هایی با طرح‌های متنوع و قیمت‌های مناسب، کف‌پوش‌های مصنوعی، موکت‌های طرح فرش، تغییر در کمدها و… استفاده کنید. هزینه‌های بازسازی خانه در این بخش‌ها می‌تواند با کمی خلاقیت و ایجاد هارمونی رنگی مناسب، کاهش پیدا کنند. خرید روتختی و پرده‌های جدید می‌توانند اتاق‌خواب شما را با کمترین هزینه دگرگون کنند.

بازسازی حیاط و تراس

یکی از چالش‌های افرادی که منزل ویلایی دارند این است که بتوانند حیاط ساختمان خود را به بهترین شکل ممکن بازسازی کنند؛ چراکه حیاط زیبا تأثیر بسیاری در حال روحی افراد خانواده و افرادی که قدم در ساختمان شما می‌گذارند، خواهد داشت. برای کاهش هزینه بازسازی حیاط خانه بهتر است که از مصالح ارزان و ایده‌های خلاقانه بیشتر استفاده کنید.

شما می‌توانید هزاران ایده مختلف برای بازسازی و زیباسازی حیاط منزل خود را در اینترنت پیدا کنید؛ اما اگر به دنبال بهترین ایده برای بازسازی ارزان حیاط و تراس خانه خود هستید بهتر است که آن را به تیم حرفه‌ای بازسازی اسپرلوس بسپارید تا نتیجه رؤیایی و زیبایی را با هزینه‌ای مناسب دریافت کنید.

ایده های ساده برای زیباسازی حیاط
ایده های ساده برای زیباسازی حیاط

بازسازی حمام و سرویس بهداشتی

شما در زمان بازسازی حمام و سرویس بهداشتی می‌توانید در هزینه‌های خود صرفه‌جویی زیادی داشته باشید. استفاده از انواع دیوارپوش‌های جدیدی که اتفاقاً قیمت مناسبی هم دارند می‌توانند تغییرات چشمگیری در حمام و سرویس بهداشتی شما ایجاد کنند. تعویض شیرآلات می‌توانند در درازمدت صرفه‌جویی در مصرف آب و کاهش هزینه‌های شما را به دنبال داشته باشند. استفاده از اکسسوری‌های زیبا، هماهنگ و خوش‌قیمت سرویس بهداشتی شما را دگرگون می‌کند و هزینه‌های چندانی هم به شما تحمیل نخواهند کرد.

اهمیت انتخاب مواد و مصالح در کاهش هزینه باز سازی خانه

هزینه بازسازی منزل کاملاً به انتخاب مصالح و متریال استفاده شده بستگی دارد. متریال‌های سنگ طبیعی قیمت بالاتری نسبت به مصالحی با جنس‌های سرامیکی یا PVC دارند و درصورتی‌که قصد دارید هزینه‌های خود را کاهش دهید خوب است که در زمینه قیمت، کارایی، کیفیت و ویژگی‌های مصالح و مواد مورداستفاده در نوسازی و بازسازی اطلاعات بیشتری کسب کرده یا از متخصصان امور بازسازی آپارتمان و منازل ویلایی کمک بگیرید.

انتخاب مصالح بی‌کیفیت و نامناسب می‌تواند نتیجه عکس داده و بعد از مدتی شما مجبور خواهید بود که مجدداً آن‌ها را با مصالح باکیفیت تعویض کنید که این خود هزینه باز سازی خانه شما را افزایش خواهد داد. بهتر است که پیش از هرگونه خرید مصالح با کارشناسان باتجربه ما در اسپرلوس مشورت کرده و سپس خانه رؤیایی خود را خلق کنید.

هزینه باز سازی خانه با راه‌های ساده
هزینه باز سازی خانه با راه‌های ساده

سخن پایانی

در این مقاله تلاش کردیم تا به شما بگوییم که هزینه باز سازی خانه در هر یک از بخش‌ها می‌تواند شامل چه مواردی شود. راه‌های کاهش هزینه باز سازی خانه می‌توانند بسیار متنوع باشند؛ اما بهترین راه این است که از متخصصان امور بازسازی خانه، مانند اسپرلوس استفاده کنید که به‌صورت اصولی و حرفه‌ای بازسازی منزل شما را با کمترین هزینه و بالاترین کیفیت برنامه‌ریزی و اجرا کنند.

بیشتر بخوانید : سان روم گاردن چیست؟

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *