جدیدترین طرح ها برای بازسازی و طراحی نما ساختمان| اسپرلوس دکور

حتی اگر شما بهترین امکانات و متریال را برای طراحی داخل ساختمان استفاده کنید اما این ساختمان نمای زیبایی نداشته باشد، نمی‌تواند مشتریان زیادی را به خود جلب کند. در واقع نمای ساختمان تعیین‌کننده هویت و زیبایی ساختمان شما خواهد بود. بنابراین در طراحی نمای ساختمان باید وسواس زیادی به خرج دهید. به همان اندازه که می‌خواهید دکوراسیون داخلی ساختمان بسیار زیبا، شیک و خاص باشد، باید به همین اندازه نیز برای بازسازی و طراحی نمای ساختمان، دقت به خرج دهید. در صورتی که به فکر بازسازی نمای ساختمان هستید یا اینکه می‌خواهید برای ساختمان جدید خود یک نمای بسیار زیبا طراحی کنید حتماً در این مطلب با ما همراه باشید.

کاربرد میکروسمنت معرفی جدیدترین طراحی نمای ساختمان

اگر در سطح شهر قدم بزنید، انواع ساختمان‌ها با نماهای متنوع را مشاهده خواهید کرد. طراحی نمای ساختمان‌های اداری نسبت به ساختمان‌های تجاری و مسکونی کاملاً متفاوت است. از طرف دیگر اندازه ساختمان و موقعیت جغرافیایی آن، فاکتور‌های دیگری هستند که بر روی انتخاب طراحی نما تأثیر می‌گذارند. به طور کلی جدیدترین طراحی نمای ساختمان به سه دسته تقسیم می‌شود:

نمای کلاسیک ساختمان

همانگونه که از نام این نوع طراحی نمای ساختمان مشخص است، با اجرای این سلک، ساختمان ظاهری کلاسیک و یا نمای رومی به خود می‌گیرد. در چند سال اخیر این سبک با استقبال زیادی مواجه شده است. جالب است بدانید اغلب افرادی که ساختمان‌های مسکونی چند طبقه می‌سازند، برای طراحی نمای ساختمان از نمای کلاسیک استفاده می‌کنند. این نما به دلیل قدمت زیادی که دارند باعث اصالت بخشیدن به ساختمان شما خواهد شد. به همین خاطر حتی برای ساختمان‌های تجاری نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد.

نمای مدرن ساختمان در بازسازی و طراحی نما ساختمان

یکی از جدیدترین طراحی‌های نمای ساختمان، نمای مدرن نام دارد. به طور کلی طراحی مدرن از اوایل قرن بیستم آغاز شد و به دلیل تفاوت‌های فاحشی که با نمای کلاسیک و سبک‌های قدیمی داشت، توانست در کوتاه‌مدت جایگاه ویژه‌ای را در بین مردم به دست بیاورد. در طراحی نمای مدرن از اصول نامتقارن استفاده شده و انواع اشکال مستطیلی، استوانه‌ای و مکعبی در طراحی نما مورد استفاده قرار می‌گیرد. از طرف دیگر برای طراحی نمای ساختمان به سبک مدرن، از انواع مصالح‌ همانند بتن، فولاد، سنگ و همچنین چوب استفاده می‌شود.

همچنین در مورد بازسازی سقف آپارتمان بخوانید . 

نمای نئوکلاسیک ساختمان

کلمه نئو به معنای جدید و کلاسیک به معنای قدیمی است. بنابراین همانگونه که متوجه شدید، این نوع طراحی نمای ساختمان ترکیبی از سبک جدید و قدیم است و حضور این دو در کنار دیگر، زیبایی دو چندان را به ساختمان شما خواهد بخشید. در طراحی نمای نئوکلاسیک از انواع مصالح ساختمانی به صورت ترکیبی استفاده می‌شود. از طرف دیگر المان‌ها به گونه‌ای اجرا می‌شوند که ترکیبی از نمای مدرن و کلاسیک را در نمای ظاهری ساختمان مشاهده خواهید کرد. با توجه به اینکه در نمای کلاسیک سنگ‌ها جایگاه ویژه‌ای دارند بنابراین در نمای نئوکلاسیک نیز سنگ به وفور دیده می‌شود.

چند نکته مهم برای بازسازی و طراحی نما ساختمان

برای اینکه طراحی نمای ساختمان شما زیبا‌تر به نظر برسد، باید به چند نکته مهم توجه داشته باشید:

برای انتخاب سبک طراحی نما، به کارایی ساختمان خود توجه کنید. برای مثال اگر ساختمان شما مسکونی است، باید نمای مورد استفاده برای آن با ساختمان‌های اداری و تجاری متفاوت باشد. در این صورت مشتری در نگاه اول متوجه کارایی ساختمان خواهد شد.
از طرف دیگر در طراحی نمای ساختمان، شرایط اقلیمی منطقه را در نظر بگیرید چون نمای ساختمان با شرایط جوی در ارتباط است. بنابراین اگر مواد به کار رفته در نما با رطوبت و تغییرات دما سازگار نباشد، در کوتاه مدت دچار ترک و فرسایش شده و مجبور هستید مجددا برای بازسازی و طراحی نمای ساختمان اقدام کنید.
نورپردازی باعث زیباتر شدن طراحی نمای ساختمان می‌شود. بنابراین حتما براساس نوع سبکی که برای طراحی نما ساختمان انتخاب کرده‌اید، یک طرح نورپردازی را اجرا کنید. در این صورت ساختمان شما در شب جلوه زیباتری خواهد داشت. این موضوع باعث زیباتر شدن سطح شهر نیز خواهد شد.
برای طراحی نمای ساختمان از متریال با کیفیت استفاده کنید. این کار باعث دوام طراحی نما خواهد شد و در طولانی مدت نیازی به بازسازی نیست.

اسپرلوس دکور مجری مستقیم بازسازی آپارتمان می باشد . با ما در تماس باشید . 

سخن پایانی

در صورتی که به دنبال جدیدترین طراحی نمای ساختمان هستید و نمی‌دانید که برای ساختمان شما کدام طراحی می‌تواند الگوی بسیار زیبا‌تری باشد، می‌توانید با گروه طرح و ساخت مهندس فرحزادی تماس بگیرید. کافی است اطلاعات کامل درمورد مساحت ساختمان مورد نظر، کارایی آن و حتی شرایط اقلیمی منطقه را در اختیار کارشناسان ما قرار دهید. مهندسین ما زیباترین و جدیدترین طراحی نما ساختمان را برای شما اجرا خواهند کرد.

در این مقاله از سایت  به اینکه جدید ترین طرح ها برای بازسازی ساختمان و طراحی نما ساختمان شامل چه مواردی می شود پرداختیم. از اینکه تا انتهای این مطلب همراه ما بودید از شما عزیزان کمال تشکر را داریم.

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *