لمینت ساختمان چیست؟| اسپرلوس دکور

 

لمینت ساختمان به عنوان یک کفپوش شناخته شده است. کف فضا اهمیت زیادی دارد زیرا با لمس هر روز آن احساس راحتی یا احساس ناخوشایند به شما دست می دهد. کف در فضای داخلی بیشتر از سقف باید مورد اهمیت باشد. کف محیط در دکوراسیون داخلی قسمت مهمی از فضا است زیرا تمام فرنیچر و مبلمان ها روی کف قرار می گیرند و به همین دلیل کف باید دارای ویژگی های زیادی باشد. لمینت ساختمان به عنوان یکی از پوشش های کف استفاده می شود. لمینت پارکت از رایج ترین متریال هایی است که برای کف انتخاب می شود. از آنجایی که کفپوش هایی مانند پارکت دارای محدودیت هستند. انتخاب متریالی مانند لمینت ساختمان بهترین گزینه برای انواع سبک های طراحی است. لمینت از چند لایه فشرده ساخته می شود این لایه ها از چوب های خام و قابل بازیافت ساخته می شوند. با ترکیب الیاف چوب و تراشه های الوارها لایه هایی مقاوم ساخته می شود.

تفاوت لمینت و پارکت

لمینت‌ ساختمان مانند پارکت ها در بازار به صورت تایل استفاده می شوند. لمینت به عنوان یک متریال دوست دار محیط زیست است. تایل های این کفپوش به 4 لایه تقسیم می شوند. اولین لایه یا لایه ی قابل دید که به آن لایه رویه گفته می شود روکش شفافی است که کفپوش را در برابر عوامل خارجی محافظت می کند. لایه دوم یا لایه ی طرح، رنگ و مدل کفپوش را مشخص می کند. این لایه لای دکوراتیو نیز نامیده می شود و در طراحی های سبک مدرن مورد استفاده قرار می گیرد. طرح های متنوع لایه ی دکوراتیو در بازار باعث شده تا استفاده از آن افزایش یابد. لایه های آخر لمینت‌ها فشار وارده را تحمل می کنند فشار ناشی از تحمل وسایل و رفت و آمد را تحمل می کند.
این کفپوش در مقابل پارک مزیت های زیادی دارد اما تنها تفاوت لمینت و پارکت و مزیت پارکت نسبت به لمینت در زیبایی اصیل پارکت است. پارک ها که از چوب طبیعی ساخته شده اند تنها با یک تغییر جزئی مانند لاک چوب نصب می شوند تا حالت طبیعی بودن آنها حفظ شود.

اطلاعات بیشتر در باره سقف کاذب و گچبری در دکوراسیون داخلی 

 

کاربرد و مزایا لمینت ساختمان

نصب تالمینت ساختمان با زیبایی چشم نوازی که دارد می تواند کل فضا را تحت تاثیر قرار دهد. کف فضا در دید ناظران و افراد بیش از هر قسمت دیگر قابل دید است. انتخاب یک متریال و کفپوش مناسب با کارکرد فضا باید از اصلی ترین اصول در دکوراسیون داخلی باشد. انتخاب کفپوش برای محیط های سرویس بهداشتی و حمام نسبت به کفپوش سالن متفاوت است. هر مکان بسته به نیازی که برطرف میکند کفپوش مناسب خود را می خواهد. سطح کف فضاها مساحت زیادی را در بر می گیرند. فرسایش کمی در برابر تردد دارد و وظیفه حفاظت از لایه های زیرین را در مقابل لکه ها و آلودگی ها به عهده دارد. این لایه به گونه ای طراحی شده است که تا حدودی در مقابل رطوبت مقاومت می کند. قیمت لمینت در مقابل پارکت بسیار به صرفه تر است.

انواع کف پوش های جدید

در ساخت کف پوش‌ها نیز روش های متفاوتی وجود دارد. در ساخت تایل های لمینت ساختمان از دو روش HPL و DPL استفاده می شود در روش Direct Pressure Laminate برای ساخت لمینت از فشار مستقیم استفاده می شود. این نوع کف پوش ها دارای مقاومت و دوام کمتری هستند و برای فضاهای مسکونی بیشتر مورد استفاده قرار می گیرند.در مقابل High Pressure Laminate وجود دارد که با فشار بالایی تولید می شود و فشردگی و استحکام آن باعث شده مقاومت بالایی در برابر استفاده مداوم داشته باشد. از کفپوش HPL برای فضاهای اداری و شرکت ها استفاده می شود به طور مثال این نوع لمینت‌ها‌ گزینه ی مناسبی برای کفپوش بانک ها و طراحی لابی است. کف پوش های دیگری برای استفاده وجود دارند که از پلاستیک تهیه می شوند و به نام PVC مشهور هستند.

درباره دیوارپوش کامپوزیت بیشتر بدانید 

معایب لمینت ساختمان

یکی از معایب استفاده از لمینت ساختمان ‌این است که نمی توان برای محیط های گرمایش از کف از آنها استفاده کرد. در برخی از فضاها مانند اتاق های کودک بهتر است از موکت یا کف پوش های راحت تر و نرم تر استفاده شود تا برای بازی ایمن تر باشد. کفپوش های لمینتی و پارکت در مقابل آب کاملا عایق نیستند. برای تمیز کردن لمینت‌ها‌ می توان از پارچه ها و طی های نمدار استفاده کرد. در این مورد کفپوش های پی وی سی کاملا ضد آب هستند. لمینت‌ها و پارکت ها به شکل تایل تولید می شوند و یکپارچه نیستند. که در این مورد نسبت به متریال محکم و بادوام میکرو سمنت دارای ضعف هستند. یکی از جدی ترین مشکلات لمینت ساختمان اجسام نوک تیز است که می توانند یکی از دشمنان اصلی کفپوش ها باشند.

 

مطالب مرتبط : اصول مهم در طراحی دکوراسیون داخلی به سبک کلاسیک و مدرن

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *