رنگ مناسب برای محیط کار| اسپرلوس دکور

انتخاب رنگ مناسب برای محیط کار

در رابطه با تاثیر رنگ بر محیط های اداری و انتخاب رنگ مناسب برای محیط کار به علایق افراد بستگی دارد؛ اما اگر محیط کاری تان یک دفتر است نباید از تاثیر رنگ در فضای اداری غافل شوید. چون هم خودتان و هم کارمندان دیگر قرار است ساعاتی طولانی در آن کار کنید!
ویژگی های خاص نوع کار، انتخاب رنگ را آسانتر خواهد کرد. قبل از انتخاب رنگ در نظر گرفتن عوامل مختلف مهم می باشد. رنگها می توانند اتاق را کوچکتر، بزرگتر، گرمتر یا سردتر کنند. اینکه چه رنگی برای دفتر کارتان انتخاب کنید یک انتخاب شخصی است.

رنگ‌های سرد به عنوان رنگ مناسب برای محیط کار

در محیط‌هایی که فعالیت‌های فیزیکی انجام می‌شود، رنگ‌های ملایم و آرامش‌بخش، از خستگی می‌کاهد و به افراد کمک می‌کند در تمام زمان‌ها از پس انجام کارها برآیند. رنگ آبی فضای اداری آرامی را فراهم می‌کند و افراد را از هیجانات کاذب دور نگه می‌دارد. البته ممکن است این آرامش را در فضای کاری نپسندید و به دنبال هیجان و انرژی بیشتری باشید، اما در برخی محیط‌های کاری که تنش و استرس زیاد می باشد، شاید این راهی برای تسکین تنش‌های روانی به علت کار باشد، بنابراین نباید در انتخاب رنگ تنها به سلیقه رجوع کرد و باید به تاثیر رنگ در فضای اداری نیز توجه داشت.

رنگ‌های گرم

در بسیاری از محیط‌های کاری که فعالیت‌های بدنی آنچنانی صورت نمی‌گیرد، رنگ‌های گرم مثل طیف‌هایی از زرد، قرمز و آجری به افراد کمک می‌کند دچار خواب آلودگی نشوند. به عنوان مثال در فضای اداری یک دفتر که محیطی نسبتاً ساکت و ساکن است، حضور رنگ زرد یا قرمز حتی اگر در بخشی از اتاق نیز استفاده شود می‌تواند به بالا رفتن سطح انرژی کمک کرده و از کسالت نیروهای کار جلوگیری کند.

سفید رنگی خنثی است!

در کنار همه رنگ‌های دیگر به شفاف‌تر شدن اثر آن ها کمک می‌کند و در فضاهای کوچک باعث بزرگ‌نمایی می‌شود. بهتر است از سفید یا رنگ‌های خنثی دیگر برای سطوح بزرگ و رنگ پس‌زمینه مثل دیوارها استفاده شود تا فضای اداری از آشفتگی در بیاید و رنگ آمیزی با رنگ های دیگر را بر سطوح کوچکتر اجرا کرد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *