10 ترفند برای دکوراسیون فضای کوچک| اسپرلوس دکور

10 ترفند برای دکوراسیون فضای کوچک| اسپرلوس دکور


دیگر هرگز احساس کلاستروفوبیک نخواهید کرد!

10 ترفند برای طراحی و دکوراسیون فضای کوچک

وقتی در یک خانه یا آپارتمان کوچک زندگی می کنید، جا دادن هر چیزی که نیاز دارید دشوار است. تلاش برای ایجاد تناسب برای همه چیز و زیبا جلوه دادن آن چالش بزرگ‌تری است، اما این چیزی است که طراحی فضای کوچک را بسیار سرگرم‌کننده می‌کند: ارائه راه‌حل‌های هوشمندانه برای آن موانع، در نهایت آن را با ارزش‌تر می‌کند. خوشبختانه برای شما، ما چندین ترفند کوچک در آستین خود داریم. چه در یک آپارتمان استودیویی زندگی می‌کنید یا می‌خواهید از یک اتاق کوچک در یک خانه کوچک بهره بیشتری ببرید، این ایده‌های طراحی فضای کوچک باعث می‌شود در عین حفظ سبک، آن را بسیار بزرگ‌تر کنید.

در دکوراسیون فضای کوچک خانه، از رنگ های بازتابنده استفاده کنید

دیوارهای لاکی سفید و کاشی های براق را انتخاب کنید. مواد با درخشندگی بالا منعکس کننده هستند و همان اثر حداکثری را ایجاد می کنند که یک آینه ایجاد می کند، نور را تابیده و فضای باز و روشن ایجاد میکند.

درب های کشویی را انتخاب کنید

درهای کشویی با پنجره های شیشه ای اجازه می دهد تا نور مشترک در سراسر فضا جریان یابد و در عین حال جدایی ایجاد کند. و حتی بهتر از آن، در صورت استفاده، درست به داخل دیوار می لغزند و فضای بسیار کمتری را نسبت به درهای معمولی اشغال می کنند.

یک دیوار گالری اضافه کنید

اگرچه ممکن است غیرقابل تصور به نظر برسد، پوشاندن دیوار از کف تا سقف می تواند فضای کوچک را بزرگتر نشان دهد.

دکوراسیون فضای کوچک، مدبر باشید

زمانی که فضا محدود است و نمی خواهید مبلمان جدید و حجیم بخرید، از یک صندلی به عنوان میز کناری استفاده کنید و برای صرفه جویی در فضا ، دیوارکوب(شلف) نصب کنید. یک رنگ شاد، مانند رنگ فیروزه ای کم رنگ، ایده خوبی برای ایجاد روحیه شاد در یک اتاق کوچک است.

میز ناهارخوری خود را کوچک کنید

میزهای گرد کوچک فقط برای صبحانه نیستند. میز ناهار خوری غول پیکر را کنار بگذارید و با انتخاب یک میز ناهارخوری کوچک و گرد، به جای آن، فضای بیشتری به خود بدهید.

ایده های اتاق نشیمن کوچک

قطعاتی که می‌توانند برای چندین منظور مفید باشند، کلیدی هستند: میزی را پیدا کنید که بتواند به عنوان میز و میز ناهارخوری عمل کند، یک مبل عمیق که می‌تواند به عنوان تخت مهمان نیز استفاده شود، یا خرید مکعب‌هایی که به‌عنوان میز قهوه‌خوری و صندلی‌های جایزه در زمانی که مهمانی شما تمام می‌شود، بخرید.

آن را خنثی نگه دارید!

اتاق‌های آرام و یکدست، چشم را فریب می‌دهند و فضا را جا دار تر نشان میدهند. حتماً بافت های متنوعی هم به آن اضافه کنید.

از تمام فضای موجود در سطح استفاده کنید

حتی یک طاقچه می‌تواند فضای ذخیره‌سازی اضافی برای دکور، نور و سایر وسایل ضروری را زمانی که جایی برای میز اضافی وجود ندارد، فراهم کند.

یک میز دیواری بگیرید

فکر می کنید جایی برای دفتر ندارید؟ دوباره فکر کن یک میز دیواری نصب شده فضای کمتری را اشغال می کند و حتی می توانید برای فضای ذخیره سازی بیشتر قفسه هایی را در بالای آن نصب کنید.

از وسایل بزرگتر (اما کمتر) استفاده کنید

ممکن است غیر منطقی به نظر برسد، اما تجهیز یک فضای کوچک تنها با چند قطعه در مقیاس بزرگ (به جای مخلوطی از مبلمان کوچک) در واقع می تواند آن فضا را بزرگتر نشان دهد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *