دکوراسیون داخلی منزل شما| اسپرلوس دکور

دکوراسیون داخلی منزل شما| اسپرلوس دکور


در دکوراسیون داخلی منزل برای آب و هوا برنامه ریزی کنید

شما در دکوراسیون داخلی منزل به عنوان اولین فضایی که افراد هنگام ورود از بیرون وارد می شوید با مشکلاتی دست و پنجه نرم میکنید – یخ، برف، آب باران، گل و لای و هر چیز دیگری که مادر طبیعت تصمیم دارد تحویل دهد. برای جلوگیری از نفوذ این چیزها به بقیه خانه، باید جلوی درب خانه با آنها برخورد کنید.

تلاش حتی قبل از عبور از آستانه آغاز می شود. آقای فورد گفت: “من دوست دارم یک تشک بیرون از در داشته باشم، تا مردم بتوانند حتی قبل از ورود به داخل، پاهای خود را پاک کنند.”

در داخل، می توانید با یک فرش داخلی و خارجی پیگیری کنید. پایه چتر نه تنها چترها را در دسترس نگه می دارد، بلکه از تخلیه چترهای مرطوب روی زمین نیز جلوگیری می کند. سطل‌ها یا سبدهای ذخیره‌سازی که می‌توان آن‌ها را زیر کنسول قرار داد (اگر فضا توسط مدفوع اشغال نشود)، می‌تواند حاوی کلاه و دستکش خیس باشد. اگر سرسرا شما کمد ندارد، قلاب کت یا قفسه بخرید. اینها همه قطعات کاربردی هستند که می توانند به عنوان عناصر تزئینی نیز در دکوراسیون داخلی کارایی مضاعف داشته باشند.

پالت رنگی ایجاد کنید

در دکوراسیون داخلی به رنگها فقط به نمونه ها به صورت مجزا نگاه نکنید. آنها را به تخته سنجاق کنید یا در سینی بگذارید تا ببینید چقدر با هم کار می کنند. آقای کلینبرگ گفت: “همه سبزها با هم به خوبی بازی می کنند.” “همه بلوزها می جنگند.” قرار دادن نمونه ها در کنار هم راهی است برای دیدن اینکه آیا رنگ ها و الگوهای مختلف در هماهنگی یا تنش زندگی می کنند.

 

خانم همپتون گاهی یک قدم جلوتر می رود. او گفت: «هنگامی که ما روی طرح پارچه کار می کنیم، پارچه را روی دستگاه کپی می گذاریم، آن را کوچک می کنیم، آن را به شکل مناسب برای پلان طبقه برش می دهیم و آن را می چسبانیم، بنابراین ما می توانیم ببینیم که چگونه پارچه های مختلف در اتاق پخش می شوند.

 

در دکوراسیون داخلی، مبلمان را درست انتخاب کنید

با استفاده از پلان زمین و تصاویر الهام‌بخش خود، مبلمان – مبل‌ها، صندلی‌ها و میزها  را انتخاب کنید. بسته به حال و هوای مورد نظر، می توانید به جهات بسیار متفاوتی بروید.

 

برای یک اتاق سنتی، تمرکز بر روی یک چیدمان متقارن اغلب کمک می کند – به عنوان مثال، نصب یک مبل و میز قهوه در مرکز شومینه، با صندلی های راحتی در دو طرف. خانم همپتون گفت: “یک فضای بسیار متقارن می تواند زیبا و رسمی باشد.” از سوی دیگر، او با چیدمان نامتقارن گفت: «اگر یک مبل سکشنال انتخاب کنید، احتمالاً فضای کمتر رسمی خواهد بود.

 

ارتفاع صندلی نیز مهم است. مبل ها و صندلی های استراحت در یک اتاق باید دارای صندلی هایی با ارتفاع مشابه باشند تا از نشستن برخی افراد بسیار بالاتر از دیگران جلوگیری شود. به طور کلی، صندلی‌های پایین‌تر احساس راحتی و آرامش را ارائه می‌دهند و صندلی‌های بالاتر رسمی‌تر هستند.

 

چه فضا معمولی یا رسمی باشد، یک قانون کلی وجود دارد که باید در نظر داشت: تعداد صندلی های غذاخوری باید تقریباً با تعداد فضاهای استراحت مطابقت داشته باشد. خانم همپتون گفت: «این یک حقیقت قدیمی است که پدرم با من در میان گذاشت. “اگر قصد دارید 12 نفر در یک میز ناهارخوری داشته باشید، باید 12 صندلی در اتاق نشیمن داشته باشید” برای سرگرمی قبل و بعد از غذا.

چگونه چیزها جریان

هیچ مبل یا صندلی اتاق نشیمن نباید جزیره ای برای خود باشد. وقتی مردم می نشینند، تقریبا همیشه به مکانی برای قرار دادن نوشیدنی یا کتاب و همچنین نور برای مطالعه نیاز دارند. یک میز قهوه یا میز انتهایی را در دسترس هر صندلی به همراه یک میز یا چراغ کف قرار دهید.

هیچ کس نمی‌خواهد انگشت پای خود را به پای صندلی بزند، بنابراین باید مطمئن شوید که مسیرهای پیاده‌روی روشنی در اتاق نشیمن وجود دارد و هیچ مبلمانی بخشی از دری را مسدود نمی‌کند یا فشار دادن به آن را ضروری نمی‌کند.

آیا اتاق نشیمن شما تلویزیون خواهد داشت؟ اگر چنین است، یک پایه دیواری یا یک واحد رسانه ای برای نگه داشتن آن و همچنین مسیری برای کابل هایی که نامناسب نباشد، برنامه ریزی کنید.

آیا قصد دارید یک شام به سبک بوفه برگزار کنید؟ اگر چنین است، یک کریدنزا یا بوفه در نزدیکی میز ناهارخوری به شما این امکان را می‌دهد که در یک فضا به جای اینکه مهمانان در آشپزخانه بگردند، خدمت کنید.

فرش اضافه کنید

اتاق نشیمن با کف‌های چوبی سخت اما بدون فرش، برهنه به نظر می‌رسد. برای راحتی بصری و واقعی، یک فرش اضافه کنید.

 

سه استراتژی متداول برای انجام این کار در دکوراسیون داخلی منزل وجود دارد:

 

فرشی پهن کنید که تقریبا کل اتاق را بپوشاند و یک حاشیه یا فقط دو حاشیه در لبه ها باقی بماند. این کار معمولا در اتاق های کوچکتر بهترین گزینه ست.

یک اتاق بزرگت را با استفاده از قالیچه ها به چند قسمت برای نشیمن تقسیم کنید.

در انتخاب اندازه ها سخاوتمند باشید. یک فرش کوچک زیر میز قهوه که به پایه مبل ها و صندلی ها نمی رسد مانند یک قایق گم شده در دریا به نظر می رسد. فرش باید تا نیمه یا به طور کامل زیر مبلمان در لبه های آن کشیده شود.

کلام آخر

در نهایت، به یاد داشته باشید که دکوراسیون باید سرگرم کننده باشد. با یک برنامه ریزی، و پیروی از همان مراحلی که توسط حرفه ای ها استفاده می شود، تجربه لذت بخش خواهید داشت.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *