یکی از اقداماتی که می‌تواند در راستای افزایش استحکام و تغییر ظاهر بناها صورت بگیرد، بازسازی منزل است. ما در این مقاله به بازسازی خانه ایرانی و نکاتی که باید درمورد آن بدانید، بیشتر خواهیم گفت و شما می‌توانید تمامی خدمات مربوط به طراحی و اجرای عملیات بازسازی خانه ایرانی به سبک سنتی یا مدرن را از ما در اسپرلوس بخواهید.

بازسازی خانه ایرانی با حفظ اصالت

چرا خانه‌های ایرانی نیاز به بازسازی دارند؟

شاید شما هم با دیدن خانه‌های بسیار قدیمی که مربوط به ده‌ها یا حتی صدها سال قبل هستند این سؤال به ذهنتان خطور کرده باشد که چطور یک‌خانه قدیمی می‌تواند هنوز هم برای سکونت مناسب باشد؟ پاسخ این سؤال در دل یک نکته مهم نهفته است. زمانی که شما به طور پیوسته دست به نوسازی و بازسازی خانه ایرانی خود بزنید، می‌توانید آن را برای سال‌ها حفظ کرده و بدون کمبود امکانات در آن ساکن شوید.

این که چرا خانه‌های ایرانی نیاز به بازسازی و نوسازی مداوم دارند، به این دلیل است که یک‌خانه ایرانی همچون یک اثر هنری و تاریخی است که با معماری خاصی بنا شده و عموماً طراحی این خانه‌های اصیل به‌گونه‌ای است که تمامی فضاها و نیازهای یک خانواده ایرانی را در خود گنجانده است. خانه‌های ایرانی قدیمی را شما می‌توانید با مرمت و بازسازی به یک منزل دنج و جذاب تبدیل کنید.

بازسازی خانه ایرانی می‌تواند در عین حفظ اصالت بنا، مشکلات زیربنایی و کاستی‌هایی که این منازل برای زندگی مدرن ما دارند را حل کرده و فضا را برای زندگی شما راحت و چشم‌نوازتر کند. خانه‌های ایرانی الزاماً خانه‌های خشتی و بسیار قدیمی نیست و بسیاری از منازل ساخته شده در دهه‌های گذشته هم بازتابی از خانه‌های نوستالژیک ایرانی هستند که با بازسازی و مرمت آن‌ها می‌توان منزلی زیبا و جادار را برای اعضای خانواده فراهم کرد.

نوسازی و زیباسازی خانه ایرانی

برای بازسازی خانه ایرانی سنتی چه اقداماتی لازم است؟

زمانی که شما تصمیم می‌گیرید که به‌جای تخریب کامل یک‌خانه ایرانی سنتی و ساختن برج‌های آسمان‌خراش، آن را مرمت و بازسازی کنید، لازم است که این کار را به افرادی که تخصص و تجربه کافی برای بازسازی خانه ایرانی سنتی دارند بسپارید. حفظ اصالت و سبک معماری سنتی در این نوسازی و بازسازی اهمیت ویژه‌ای دارد. بعد از انتخاب پیمانکار متخصص و ماهر نوبت به بررسی فضا و برآورد اقدامات و مصالح لازم می‌رسد. در مرحله بعدی هم باتوجه‌به میزان کار، مصالح موردنیاز، زمان در نظر گرفته شده و موارد این چنینی، یک برنامه کامل برای مسیر بازسازی منزل شما تدوین می‌شود.

بعد از برنامه‌ریزی، نوبت به خریداری مصالح لازم، انجام تخریب‌ها و آغاز فرایند نوسازی و بازسازی بخش‌های مختلف خانه می‌رسد. هر یک از بخش‌های خانه ایرانی نیازمند توجه ویژه‌ای در زمان مرمت و بازسازی هستند. به‌عنوان‌مثال حیاط منزل ایرانی یکی از بخش‌های اساسی خانه است که نوسازی و زیباسازی آن نقش زیادی در ایجاد حال و هوای آرامش‌بخش خانه‌های قدیمی ایرانی دارد.

اهمیت رعایت سبک و انتخاب مصالح درست در بازسازی خانه ایرانی

استفاده از سبک معماری ایرانی در هر یک از اقدامات مانند گچ‌بری‌ها، طراحی و ساخت در و پنجره‌ها، ساخت کمددیواری‌ها و کابینت‌ها ضروری است. امروزه می‌توان با الهام از این معماری‌های اصیل و استفاده از امکانات به‌روز و پیشرفته، یک‌خانه مدرن را با معماری و ظاهر سنتی و زیبا به وجود آورد. به‌عنوان‌مثال استفاده از شیرآلات هوشمند، لوازم‌خانگی پیشرفته توکار، سیستم‌های نورپردازی هوشمند و موارد پرشمار دیگری ازاین‌دست را می‌توان در زمان بازسازی خانه ایرانی سنتی به کاربرد.

چرا منزل قدیمی خود را به سبک ایرانی بازسازی کنیم؟

اگر منزل شما از آن خانه‌های ایرانی زیبا است که چند دهه در آن زندگی کرده‌اید و امروز دیگر به دلیل خرابی و مشکلاتی که در بخش‌های مختلف آن به وجود آمده، رغبتی به ادامه سکونت در آن ندارید و به فکر فروش آن افتاده‌اید، کمی دست نگه دارید! بازسازی خانه ایرانی قدیمی که شاید هم سن‌وسال خود شما باشد، می‌تواند جانی دوباره به پیکر فرسوده خانه ببخشد. بهتر است برای این منظور با همکاران ما در اسپرلوس مشورت کرده و پیش از آن توصیه‌های ما در این مقاله را مطالعه کنید. مهم‌ترین دلایلی که شما بهتر است خانه ایرانی و قدیمی خود را به‌جای فروختن، بازسازی کنید شامل موارد زیر می‌شود:

  • بازسازی‌کردن می‌تواند هزینه کمتری را بر دوش شما بگذارد.
  • بازسازی خانه ایرانی قدیمی می‌تواند از نابودشدن محل خاطره‌انگیز خانوادگی شما جلوگیری کند.
  • طراحی و معماری خانه‌های قدیمی قابل‌اصلاح بوده و با کمی تغییرات دلبازتر و راحت‌تر خواهند شد.
  • با بازسازی خانه ایرانی قدیمی خود می‌توانید هنوز هم از فضاهایی مانند حیاط‌های بزرگ و زیبا، هال و پذیرایی جادارتر، اتاق‌های بیشتر و… بهره‌مند شوید.
  • می‌توانید با بازسازی خانه ایرانی خود آن را به محلی برای کسب درآمد تبدیل کنید برای نمونه شما می‌توانید با بازسازی و مرمت منزل خود به سبک معماری اصیل ایرانی آن را به‌عنوان کافه، چای‌خانه سنتی، رستوران، اقامتگاه بوم‌گردی، گالری آثار هنری، آتلیه و… به کار ببرید.
  • خانه‌های قدیمی و به‌اصطلاح کلنگی را می‌توان بعد از بازسازی به قیمت بهتری فروخت.

استفاده از سبک‌های نوین بعد از بازسازی خانه ایرانی قدیمی

برای بازسازی خانه ایرانی از کدام بخش شروع کنیم؟

مهم‌ترین کار برای آغاز فرایند بازسازی این است که با متخصص این حوزه مشورت کرده و با برنامه‌ریزی و برآوردهای منطقی انجام شده توسط ایشان کار را شروع کنید. برای آغاز بازسازی خانه ایرانی کلنگی یا سنتی خود باید ابتدا به حل مشکلات زیربنایی و افزایش استحکام‌بخش‌های فرسوده و آسیب‌دیده آن بپردازید. شاید برای دلبازتر شدن منزل لازم باشد که دیوارهای اضافی موجود در بین اتاق‌ها یا هال خانه را تخریب کنید. نکته مهم دراین‌بین این است که شما دید مناسبی از نتیجه کار داشته و برای بازسازی هر بخش، بر اساس سبک و برنامه‌ای که در نظر داشته‌اید، جلو بروید.

بازسازی داخل خانه ایرانی، تلفیق سنت و مدرنیته

همان‌طور که پیش‌تر هم اشاره کردیم انتخاب سبکی که قصد دارید برای بازسازی خانه خود آن را اجرایی کنید، اهمیت زیادی دارد. شما می‌توانید در عین استفاده از زیبایی‌های هنر معماری ایرانی از وسایل کاربردی مدرن هم برای راحت‌تر شدن محل زندگی خود بهره ببرید. به‌عنوان‌مثال شما می‌توانید از جدیدترین انواع پنجره‌های دوجداره استفاده کرده و بر روی آن‌ها پرده‌هایی متناسب با چیدمان سنتی خود استفاده کنید. به‌کاربردن سیستم‌های تهویه و نورپردازی مدرن هم در این چنین مواردی می‌تواند بسیار ایده مناسبی باشد.

استفاده از هنر اصیل ایرانی در شیوه‌های مدرن معماری

بازسازی نما و حیاط خانه ایرانی، حفظ زیبایی‌ها به بهترین شیوه

یکی از مواردی که خانه شما را فرسوده و زشت نشان می‌دهد، ظاهر و نمای آن است. در زمان بازسازی خانه قدیمی خود می‌توانید این نما و ظاهر را با مصالح و شیوه‌های مختلف، نوسازی کرده و چهره منزل و محله خود را دگرگون کنید. حیاط خانه ایرانی تنها به حدفاصل بین در ورودی و منزل نبوده و همیشه جایگاه ویژه‌ای در لحظه‌های ما ایرانی‌ها داشته است. شما با نوسازی حیاط خانه می‌توانید علاوه بر ایجاد فضایی زیبا و چشم‌نواز از امکانات ویژه‌ای که برای آن در نظر می‌گیرید هم استفاده کنید. به‌عنوان‌مثال شما می‌توانید با قراردادن آلاچیق، باربیکیو و امکانات این چنینی، حیاط منزل خود را به محلی برای دورهمی‌های خانوادگی تبدیل کنید.

بازسازی حیاط خانه به رعایت سبک معماری ایرانی

چرا باید از اسپرلوس برای نوسازی خانه ایرانی خود استفاده کنیم؟

ممکن است شما مایل باشید که خانه سنتی و قدیمی خود را با بازسازی‌کردن به یک منزل مدرن و امروزی تبدیل کنید. این کار نیازمند درنظرگرفتن شرایط منزل و اجرای صحیح بازسازی است. گاهی هم افراد مایل هستند که بازسازی و نوسازی منزل خود به شیوه مدرن انجام شود؛ اما در طراحی برخی از بخش‌ها استفاده از المان‌های ایرانی فضا را جذاب‌تر کند. خلاقیت در نوسازی و بازسازی خانه ایرانی انتها ندارد و شما می‌توانید منزل قدیمی و فرسوده خود را به خانه‌ای شیک، راحت و مطابق باسلیقه و نیاز خود تبدیل کنید. کافی است از ما در اسپرلوس برای طراحی و اجرای بازسازی خانه ایرانی خود کمک بخواهید.

ما در اسپرلوس با داشتن کارشناسان باتجربه و خلاق می‌توانیم بهترین شیوه بازسازی و جدیدترین ایده‌های نوسازی منزل را در اختیار شما قرار داده و باتوجه‌به بودجه و سلیقه شما بهترین نتیجه ممکن را برایتان رقم بزنیم. کافی است همین امروز با کارشناسان ما در اسپرلوس مشورت کرده و مرمت، نوسازی، بازسازی و حتی طراحی داخلی خانه خود را با بالاترین کیفیت و جذاب‌ترین ایده‌ها، آغاز کنید.

بازسازی ساختمان‌های قدیمی با سبک‌های مدرن طراحی و معماری

سخن پایانی

ما در این مقاله تلاش کردیم تا شما را با مقوله بازسازی خانه ایرانی سنتی یا قدیمی بیشتر آشنا کنیم. شما می‌توانید با بازسازی خانه ایرانی خود به شیوه سنتی از آن درآمدزایی کرده و یا با برطرف‌کردن مشکلات خانه کلنگی خود آن را به محلی دنج و راحت برای زندگی در کنار خانواده تبدیل کنید. مرمت و بازسازی خانه‌های ایرانی یک اقدام مثبت برای حفظ هنر معماری اصیل و تداعی‌کننده روزهای خوش گذشته برای افراد خواهد بود.

بازسازی آپارتمان با اسپرلوس دکور

بازسازی اپارتمان باهدف برطرف‌کردن مشکلات زیربنایی ساختمان، مرمت و تعمیر بخش‌های گوناگون آن و بهبودبخشیدن به نما و ظاهر آپارتمان انجام می‌شود. این بازسازی آپارتمان می‌تواند با اهداف متفاوتی انجام شود. مهم‌ترین دلایلی که شما می‌توانید برای بازسازی اپارتمان خود اقدام کنید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *