بازسازی اتاق خواب به صورت لوکس و کامل| اسپرلوس دکور

بازسازی اتاق خواب به صورت لوکس و کامل| اسپرلوس دکور


فضایی برای آرامش
اتاق خواب فضایی فراتر از یک مکان آرامش‌بخش در خانه است. این اتاق‌ها مکانی هستند که ما به اندازه یک‌سوم عمر خود را در آن می‌گذرانیم. بسیاری از کارهای شخصی، پوشیدن لباس، استحمام و زیبایی در این اتاق می‌گذرد. به دلیل اهمیت موضوع، اغلب طراحان بازسازی اتاق خواب لوکس را توصیه می‌کنند. اما آیا واقعا راهی برای بازسازی اتاق خواب لوکس با بودجه مناسب وجود دارد؟

بازسازی اتاق خواب

برای کسانی که برای اولین بار بازسازی اتاق خواب را انتخاب می‌کنند یا قصد دارند فضای دلپذیری را در آن ایجاد کنند، چند اصل اساسی وجود دارد. ما یک راهنمای کامل از انواع اتاق های خواب لوکس و مدرن برای شما یا فرزندانتان، آماده کرده‌ایم. قبل از انجام کار، باید ایده روشنی از نتیجه نهایی که می‌خواهید بدست آورید داشته باشید.


مشورت با اعضای خانواده

ابعاد اتاقی که در فکر بازسازی دکوراسیون آن هستید را به خوبی در نظر بگیرید و نیازهای همه اعضای خانواده را بپرسید. اگر اتاق متعلق به کودک شماست، سعی کنید بفهمید که با چه چیزهایی راحت‌تر است.آیا می‌خواهد یک محل بازی کوچک در اتاق خود داشته باشد؟ یا اتاق محلی برای انجام تکالیف مدرسه خواهد بود؟

در مورد ایده‌های شریک زندگی خود در هنگام بازسازی اتاق خواب، با یکدیگر مشورت کنید. تا پس از بازسازی، هر دو در آن راحت باشید. هنگامی که بدانید دقیقا به چه چیزی نیاز دارید ، چیدمان و بازسازی آن هم راحت‌تر خواهد بود.

نکته دیگری که باید به خاطر داشته باشید این است که سرویس خواب‌های مخصوص اتاق‌های لوکس، اغلب هزینه‌های بالایی دارند. بنابراین قبل از اینکه به بازسازی فکر کنید، بودجه سرویس خواب را نیز در نظر بگیرید.

برای نتیجه بهتر قطعا باید یک پیمانکار معتبر و قابل اطمینان استخدام کنید .آنها چیدمان، اندازه و سبک واقعی خانه شما را در نظر می‌گیرند که شما ممکن است از آن آگاهی نداشته باشید. مرور اینترنت جهت پیدا کردن ایده، یک عمل هوشمندانه است . اما به خاطر داشته باشید که برخی از دکوراسیون‌های عالی که در اینترنت می‌بینید ممکن است با شرایط منزل شما مطابقت نداشته باشند.

بازسازی اتاق خواب فشن ایستا

امروزه استفاده از کمدهای متعدد لباس و کیف و کفش در خانه‌ها مرسوم شده است. یک ایده جالب و مدرن استفاده از کمدهای باز و بدون در برای لباس‌هایتان است، به طوری که لباس‌ها و اکسسوری‌ها برای همه قابل مشاهده باشند.

این اتاق خواب ها علاوه بر استراحت، برای پرو لباس و زیبایی نیز ساخته شده‌اند. اتاق باید به گونه‌ای تنظیم شود که تمام وسایل شما را در خود جای دهد . بنابراین به ایده‌هایی فکر کنید که کمدها، آینه‌ها و کاغذ دیواری‌های رنگ روشن را به حداکثر برساند.

بازسازی اتاق خواب به سبک مدرن

سبک مدرن اغلب با خلاقیت همراه است و شما در این سبک به دنبال تغییر هنجارها و اضافه کردن ایده‌های جسورانه هستید. یک مثال خوب از طراحی دکوراسیون مدرن‌، اتاق خواب های سوئدی هستند. این اتاق‌ها به دیوارهای رنگی و ساده و خطوط مستقیم و خاص معروف هستند.

طراحان سوئدی، دیوارهای براق، کنتراست‌های چشمگیر و ایده‌های خلاقانه را ترجیح می‌دهند. این‌ها همه پیشنهاداتی عالی برای کسانی است که به دنبال بازسازی اتاق خواب به روز هستند.

اتاق خواب عاشقانه

اتاق خواب شما می‌تواند هر آنچه که می‌خواهید باشد. یک اتاق دنج، یک کاخ لوکس، یا حتی یک اتاق عاشقانه. برای هر دکوراسیونی که می‌خواهید انتخاب کنید، در جذابیت و لوکس بودن آن دریغ نکنید و اطمینان حاصل کنید که آرامش آن را حفظ کرده و می‌توانید به راحتی در آنجا استراحت کنید.

این موضوع بیشتر به رنگ‌ها و بافت پارچه‌هایی مثل ساتن و مخمل بستگی خواهد داشت. اتاق‌های خواب عاشقانه، شایسته شمع و عودهای معطر، پرده‌های سنگین، لوازم تزئینی و نور زیاد است؛ که بتوانید متناسب با شرایط، این نور را تنظیم کنید.

اتاق خواب مینیمالیستی

اتاق خواب مکانی در منزل است که نظم بیشترین اهمیت را در آن دارد .هیچ کس یک اتاق خواب شلوغ و نامرتب را نمی پسندد. به همین دلیل است که برخی از افراد سبک مینیمالیست را انتخاب می‌کنند تا عناصر کمی در اتاق خود داشته باشند. میمنیمالیست سبکی مدرن در دکوراسیون می‌باشد که استفاده از وسایل کم و رنگ‌های خنثی از ویژگی‌های آن است.

این سبک بازسازی اتاق خواب، مینیمال نامیده می‌شود و با رنگ‌آمیزی آرام و خنثی و کمدهای پنهان و یک دست مبلمان ساده که با دقت انتخاب شده است، آرامش را به شما هدیه می‌دهند.

اتاق خواب هنرمندانه

هنرمندان به بازسازی اتاق خواب خود دلبستگی خاصی دارند. شاید به این دلیل که آن را مثل یک پناهگاه امن می‌دانند که غیر از شریكشان هیچ کس نباید به آن دسترسی داشته باشد. این اتاق جایی است که اغلب در آن کتاب خوبی می‌خوانند یا آهنگ خوبی گوش می‌دهند و محیط را برای ایجاد آرامش و خلق یک اثر هنری آماده می‌کنند. همچنین هنرمندان از اتاق خود به عنوان یک کتابخانه خصوصی استفاده می کنند. جایی که مجموعه کتاب‌هایشان را با روش‌های خلاقانه در قفسه می‌چینند تا آن را به بخشی از لذت بصری اتاق تبدیل کنند.

بازسازی اتاق خواب؛ فقط و فقط مخصوص خواب

در پایان روز، یک خواب لذت بخش می‌تواند قدری از خستگی هایمان بکاهد. این همان چیزی است که این اتاق‌ها برای آن به وجود آمده‌اند. امروزه، بیشتر ما از صبح زود درگیر مشغله و کار روزانه هستیم. ما شب هنگام به دنبال مکانی راحت می‌گردیم تا چشمان خود را ببندیم و به خواب برویم.

در سناریوهایی از این دست، به دنبال رنگ‌های طبیعی و گرم باشید که چشم‌ها را خسته کند. مطمئن شوید که وقتی برای شروع یک روز کاری از خواب بر می خیزید، نور آفتاب را به اندازه کافی دریافت خواهید کرد. مدل‌های ساده‌ای از مبلمان را انتخاب کنید و آنها را با کوسن‌های زیبا تزئین کنید.

و در آخر

با آنکه زمان حضور ما در اتاق خواب بسیار کمتر از باقی قسمت‌های منزل مانند هال است؛ اما همچنان بازسازی اتاق خواب یکی از مهم‌ترین اتفاقات در بازسازی منزل است و باید توجه زیادی به آن کرد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *